Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Jan 31, 2022

Až o 10 percent viac Slovákov obviňuje z napätia na rusko ukrajinskej hranici našich spojencov, teda USA a NATO, než tých, ktorí vidia zodpovednosť na strane Ruska. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu agentúry Focus pre Televíziu Markíza. Pre bezpečnostného analytika Daniela Mila nejde o žiadne prekvapenie pretože tento prieskum podľa neho iba potvrdzuje dlhodobé trendy nášho až nekriticky obdivného proruského sentimentu

Odkiaľ teda tento proruský sentiment pramení, kto ho živí a prečo? A ako je možné, že sa v tejto strategickej geopolitickej orientácii tak líšime aj od všetkých našich susedov, vrátane Maďarska či Česka, s ktorými sme zdieľali spoločnú históriu no a napokon, môže mať tento stav verejnej mienky aj reálny dosah na naše členstvo v Severoatlantickej organizácii?

V druhej téme podcastu sa pozrieme na protilátky Slovákov po prekonaní Covidu. Podľa najnovšieho výskumu laboratórnej spoločnosti Unilabs Slovensko by takéto protilátky mohla mať približne štvrtina Slovákov - mnohí o ochorení ani nevedeli. Ako to ovplyvní omikron vlnu? O výsledkoch výskumu sa porozprávame s generálnym riaditeľom spoločnosti Petrom Lednickým.

Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský