Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Sep 30, 2022

Anexia ako jednostranný a násilný A hoci proti nej protestuje prakticky celý civilizovaný svet, Vladimír Putin si ide svojou cestou. Po Kryme nezákonne pričleňuje k svojmu Rusku ďalšie územia nezávislej Ukrajiny. „Lebo je to vôľa miliónov ľudí“, ako povedal vo svojom prvom „živom“ prejave od začiatku invázie voči Ukrajine.

 

Čo je však pre Vladimíra Putina prejavom vôle miliónov, svet označuje za porušenie všetkých pravidiel medzinárodného usporiadania. Slovensko reaguje v súzvuku najvyšších ústavných činiteľov.

„Slovenská republika neuznáva takúto krádež územia“, vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová.

Premiér Eduard Heger doplnil, že „takéto kroky do 21. storočia nepatria“.

 

V podcaste prinesieme aj hodnotenie experta na medzinárodné vzťahy Branislava Kováčika, dekana fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Matej Bela v Banskej Bystrici a tiež pohľad kolegyne Stanislavy Harkotovej, ktorá o Putinovej vojne na Ukrajine práve dopísala knihu.

 

V druhej časti podcastu sa pozrieme na pripravované zmeny v súkromných dôchodkoch. S Radovanom Ďuranom, ktorý stojí za petíciou proti zrušeniu možnosti slobodného výberu časti dôchodkových úspor. Prečo nemá byť dôchodcom odňatá možnosť použiť zvyšok svojich úspor jednoducho na to, čo potrebujú?

 

Podcast pripravili Jaroslav Barborák a Denisa Žilová.