Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Jan 30, 2020

Kotleba a Harabin ako samozvaní spasitelia, no bez reálnych riešení. Kresťanstvo a jeho hodnoty pred voľbami rovno zneužívajú. Na rozdeľovanie a budovanie nenávisti. Tézy iniciatívy Kresťania proti nenávisti. Pred pár dňami vyšla svýzvou, aby sa ľudia „nenechali pomýliť zdanlivo kresťanskou rétorikou“.

Podpísalo ju už takmer štyri tisíc signatárov. Medzi nimi básnik Daniel Hevier, herec Štefan Bučko či bývalý politik a aktívny člen podzemnej cirkvi František Mikloško.

Ak sme boli na Slovensku doteraz pred voľbami svedkami skôr pastierskych listov zo strany biskupov, prvýkrát ide o iniciatívu zdola. A ak prví hovorili nanajvýš o hodnotách, aktuálna iniciatíva kresťanských organizácií a osobností rovno pomenúva „samozvaných spasiteľov Slovenska“ a vidí ich „zvlášť“ v stranách Mariana Kotlebu a Štefana Harabina.

František Mikloško ako jeden zo signatárov pripomína, že kresťania a zvlášť katolíci sa majú poučiť z minulosti. „Ak sa nezorientujeme, budeme sa naďalej motať v historických omyloch typu Slovenský štát.“

Moderuje Jaroslav Barborák.