Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Jun 9, 2023

Predseda parlamentu Boris Kollár dnes oficiálne vyhlásil predčasné volby. Voliť bude možne aj zo zahraničia to poštou. Rezort vnútra dokonca už registruje aj prvú žiadosť o voľbu poštou. O tom, ako presne voliť zo zahraničia sa rozprávame so Samuelom Zubom z organizácie Srdcom doma.

Zubo si myslí, že hlasy voličov zo zahraničia budú v týchto voľbách rozhodujúce. „Máme ambíciu získať 100-tisíc voličov zo zahraničia. Keď sa pozriete na minulé voľby, tak voliči zo zahraničia výrazne uprednostňovali strany, ktoré nemali populistickú a xenofóbnu rétoriku," hovorí.

Dnešným dňom sa oficiálne začína aj kampaň pred voľbami. Podľa odborníčky na marketing Simony Bubánovej bude kampaň náročná. „Bude dlhá, drahá a boľavá. Bude to nápor na duševné zdravie voličov."

Tém volieb bude viac - ale tá najväčšia bude podľa odborníčky chaos, v ktorom sa Slovensko ocitlo po vládnutí Matovičovej vlády. „Myslím si, že témy budú vyhrotené," tvrdí odborníčka Bubánová.

Kto bude určovať témy? „Robert Fico je dobrý marketér. Témy v mnohom určuje. Ak majú politické strany zlých marketérov, budú na Ficove témy reagovať. Ak majú dobrých marketérov, budú prinášať svoje témy," myslí si Bubánová.

Podcast nahrala Denisa Hopková.