Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk

Mar 31, 2020

Korona nás dostáva do kolien, pomoc štátu musí byť rýchla, inak nám hrozia nenávratné straty. Malí a strední podnikatelia reagujú na prvé týždne štátneho blackoutu a na ohlásenú vládnu pomoc.

 

Braňo Fitko prevádzkuje Vinárničku na rohu v jednej z bratislavských častí. Napriek tomu, že...


Mar 31, 2020

Až 170 tisíc infikovaných Slovákov očakáva vláda v júli tohto roka. Vrchol epidémie tak príde neskôr ako analytici pôvodne očakávali – a dlhšie tak budú platiť zrejme aj opatrenia. Premiér Igor Matovič hovorí aj o možnosti radikálnych riešení.

Igor Matovič zvažuje aj prieskum o tom, ako by...


Mar 31, 2020

Skončila sa éra Mareka Hamšíka. V tieni smutných udalostí týchto dní tak trochu zostalo mimo pozornosti vyhlásenie ankety Futbalista roka 2019, ktorú premiérovo ovládol Milan Škriniar. Obranca Interu Miláno po dlhých siedmich rokoch zosadil z trónu spomínaného Marek Hamšíka - víťaza posledných...


Mar 30, 2020

Slováci od dneška čakajú v radoch pred obchodmi. Prísnejšie opatrenia proti koronavírusu totiž obmedzili počet ľudí, ktorí môžu byť naraz v predajni.

Boli sme sa pozrieť, ako to vyzerá pred obchodmi v Bratislave a aj v Pezinku.

Na podrobnosti, zásobovanie, ale aj na to, v akých časoch sa pred...


Mar 29, 2020

Bezdomovci. Obyvatelia ulíc, záhradných chatiek, stanových mestečiek, priestorov pod mostami či teplovodných kanálov. Aj na Slovensku ide o nemalú skupinu ľudí. Pandémia ich pripravuje aj o to málo, čo im dávalo nádej – napríklad o plné ulice ľudí ochotných podeliť sa. Dnes...