Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk

Jul 31, 2020

Prišli Rómovia naozaj z Indie? Rómska dedina z minulosti vyzerala takmer rovnako ako tá slovenská. Mali aj podobné jedlá a aj na fotkách sú na nerozoznanie od našich predkov.

V dnešnom podcaste Múzeum sa pozrieme do Múzea kultúry Rómov na Slovensku v Martine. Sprevádza nás zamestnankyňa SNM...


Jul 31, 2020

Prípad vraždy Jána Kuciaka a Martiny sa blíži do finále. Verdiktu, ktorý by mal zaznieť v stredu 5. augusta, predchádzali záverečné reči. Dnes rečnil aj Marian Kočner, ktorý hovoril, že mu Ján Kuciak nijako nevadil.

„Nie som svätec, nie som ani vrah. Ale určite nie som hlupák, ktorý si...


Jul 31, 2020

Naša úspešná biatlonistka nám porozprávala, ako vyzerá bežný deň nie celkom bežnej ženy v sezóne i mimo nej, čo ju teší, a čo občas ťaží a ako zvládla silný moment so slzami v očiach po neúspešnej štafete na olympijských hrách v roku 2018. Čo jej vtedy pomohlo postaviť sa opäť na...


Jul 30, 2020

Päťročný trest odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka sa môže zvýšiť. Za kauzu bytovky Five Star Residence mu hrozí ďalší trest. Vyšetrovanie už bolo ukončené. V dnešnom podcaste budete počuť jeho advokáta Petra Filipa.

Ladislav Bašternák sa v tomto prípade na rozdiel od...


Jul 29, 2020

Podpredseda Smeru Juraj Blanár má podozrivú chatu. Podľa zistení Aktualít mu ju postavila firma, ktorá mala množstvo zákaziek na žilinskej župe práve v čase, keď bol Blanár županom. Chata bola navyše pod cenu. Jozef Majský zanechal škody, ktoré ešte nikto nezaplatil. Poškodení chcú opäť...