Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Sep 29, 2020

Afganistan, Irak, neskôr Balkán a nepokojné zóny Afriky. Všade tam pôsobil a informoval o dianí pôvodne vojnový reportér Martin Rajec. „Bola to výzva a páčilo sa mi, že môžem cestovať, zažívať dobrodružstvá a ešte ti za to aj platia“, tvrdí s odstupom desaťročia.

Nakoniec zakotvil v Spojených štátoch. A mal možnosť reportovať o voľbách, z ktorých vyšiel víťazne Barack Obama. V tých aktuálnych sa proti sebe postavili úradujúci Donald Trump a niekdajší Obamov viceprezident Joe Biden.

Chronický neplatič daní, dlžník v rádoch stoviek miliónov a k tomu v oblastiach, ktoré ho môžu robiť vydierateľným. Len hodiny pred prvou z vážnych televíznych predvolebných diskusií vyšli v Spojených štátoch podozrenia smerom k úradujúcemu prezidentovi. Donald Trump, ktorý sa uchádza o druhý mandát, tak má byť ohrozením národnej bezpečnosti – ako to na jeho adresu povedala známa šéfka snemovne reprezentatov demokratka Nancy Pelosiová.

Trump všetko označil za lož, hoci svoje daňové priznania ako jeden z mála prezidentských kandidátov v novodobej histórii zverejniť odmieta.

Jeho vyzývateľ – kandidát demokratickej strany - Joe Biden si naopak na zverejňovaní svojich daňových záležitostí robí kampaň – a to na účet svojho rivala.

Predvolebné dianie v USA vstupuje do finále. Uchádzači o post najsilnejšieho muža planéty vstupujú do ringu ostro sledovaných predvolebných debát. Na situáciu v Spojených štátoch sa pozrieme s dlhoročným spravodajcom RTVS v USA Martinom Rajecom.

Moderuje Jaroslav Barborák.