Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Aug 31, 2022

Koaličná kríza pokračuje. Demisiu dnes podal len minister hospodárstva Richard Sulík a ostatní ministri SaS čakajú do pondelka. Oľano dnes totiž prišlo na rokovanie vlády s desiatimi návrhmi, ako pomôcť ľuďom a v prípade, ak ich SaS podporí, Igor Matovič odíde spolu s Richardom Sulíkom z vlády.

SaS pripúšťa rokovanie o opatreniach, ale až keď Igor Matovič odíde z vlády.

Najnovšie udalosti v podcaste rozoberáme s politológom Jozefom Lenčom. Podľa neho sa SaS dostala do nevýhodnej pozície a za opatreniami cítiť rukopis Igora Matoviča.

„Igor Matovič týmito podmienkami dosiahol, čo chcel. Na jednej strane sa môže situovať do pozície, toho, kto chce pomôcť Slovensku a je ochotný sa obetovať. Na druhej strane môže pomstu SaS znásobiť tým, že prinúti stranu, ktorá ho chcela dostať z kresla, aby zaprela predchádzajúce slová alebo ideály,” myslí si politológ Lenč.

Prezidentka Zuzana Čaputová si pre pokračujúcu koaličnú krízu dnes pozvala do paláca premiéra Eduarda Hegera a predsedu parlamentu a šéfa Sme rodina Borisa Kollára. Po stretnutí kritizovala koalíciu. „Namiesto riešenia pokračuje nekonečný seriál, ktorý už nikoho nezaujíma. Takto sa vládnuť nedá a nemá,“ uviedla hlava štátu.

Podcast pripravili Denisa Hopková a Denisa Žilová.