Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Dec 29, 2022

Počas adventu sme si spoločne prečítali druhú knižku v rámci nášho čitateľského klubu. Ostali sme pri Isaacovi Asimovi, ale od trilógie Nadácia sme sa presunuli k románu Oceľové jaskyne, ktorý sa pre zmenu odohráva okolo roku 5000 na Zemi.

Roboty sa stávajú čoraz bežnejšou súčasťou života ľudí a tí ich neznášajú, pretože sa boja, že im vezmú prácu. Vo Vesmírnom meste sa udeje vražda. Vesmírania podozrievajú Pozemšťanov, s ktorými nemajú najlepšie vzťahy. No existuje len jeden priamy vstup do Vesmírneho mesta, cez ktorý neprejde len tak hocikto, tobôž nie so zbraňou.

Vyšetrovaním vraždy je poverený pozemský detektív Bailey, ktorému Vesmírania priradia parťáka Daneela. No ten je trošku iný detektív ako ostatní.

O vynikajúcom detektívnom sci-fi románe Oceľové jaskyne v 38. epizóde Slnečnej zostavy rozprávajú Matúš Toderiška a Marián Psár.

Vaše postrehy píšte na na slnecnazostava@zive.sk. Čítame a odpisujeme!

V aktuálnej časti podcastu Slnečná zostava sa tiež dozviete:

  • akú úlohu v príbehu zohrávala detektívova žena Jessie,
  • ako si Asimov predstavuje svet o 3000 rokov (kastový systém, všetko na prídel),
  • či aké problémy prináša Vesmíranom ich dlhovekosť.

Nedozviete sa, ako sa to skončí. :)

Nie ste si istí, ako si tento podcast vypočuť najlepšie? Pozrite si nášho sprievodcu podcastovými appkami:

https://zive.aktuality.sk/clanok/KaFWa78/ako-na-podcasty-aj-aplikacie-zadarmo-ponukaju-mnohe-funkcie-navyse/

Podcast Slnečná zostava je súčasťou nášho redakčného podcastového feedu Technologický podcast SHARE | Živé.sk | HernáZóna.sk.

Na odber všetkých nových dielov všetkých našich podcastov sa môžete prihlásiť cez platformy Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify alebo Deezer.