Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Oct 29, 2021

Zničí tretia vlna pandémie náš gastrosektor? Gastrozdruženia sa toho obávajú. Hovoria, že ich štát zatvára ale neponúka im pomoc. Prevádzky budú totiž od pondelka fungovať v obmedzenom režime v 24 okresoch.

O tom, že gastrobiznis potrebuje pomoc počúvame už dlhšie - videli sme aj kompenzácie zo strany štátu. Prečo nestačila doterajšia pomoc a nepomohlo ani obdobie kedy fungovali prevadzky bez obmedzení? Na všetko odpovedá prezident Asociácie hotelov a reštaurácii Marek Harbuľák.

Druhou témou dnešného podcastu bude blížiace sa výročie Nežnej revolúcie. Už jedenásty rok naň pripravuje aj Festival slobody, za ktorým stojí Ústav pamäti národa.

Tento rok chcú jeho organizátori osobitne pripomenúť fenomén „železnej opony" a fakt, že pri pokuse o prekročenie prísne stráženej štátnej hranice socialistického Československa prichádzali ľudia aj o život. Len preto, že chceli naplniť svoj sen úteku za slobodou.

Vrcholom festivalu bude predpremiéra filmového dokumentu o „generáloch tajnej cirkvi" Silvestrovi Krčmérym a Vladimírovi Juklovi.

Na slobodu aj prizmou neslobody totalitného režimu sa pozrieme s Jánom Endrődim, riaditeľom Festivalu slobody.

Moderuje Denisa Hopková. Spolupracoval Jaroslav Barborák.