Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcasty Aktuality.sk


Jun 30, 2021

Pristupuje vláda správne k opatreniam a k očkovacej kampani? Odpoveď na to môžu dať najmodernejšie behaviorálne vedy, ktoré sa zaoberajú ľudským správaním a rozhodovaním. Epidemiológovia poznajú cestu, ako zastaviť tvorbu stále nových mutácii koronavírusu.

Podľa experta v oblasti behaviorálnych vied Mateja Šuchu je odmeňovanie za očkovanie zlý nápad.  Čo by sa malo zmeniť? Napríklad automatická registrácia občanov na očkovanie.

Už v pondelok ste mohli v našom podcaste počuť, že hlavné mesto chce dosiahnuť kolektívnu imunitu – tým, že zaočkuje 75 percent svojich obyvateľov. Čo je to kolektívna imunita, ale aj ako zastavíme neustálu tvorbu nových variantov koronavírusu, odpovie epidemiologička Alexandra Bražinová.

Moderuje Peter Hanák.

Od júla naše podcasty prechádzajú na letný režim, na aký ste zvyknutí z minulého leta a aj z vianočných prázdnin. Nebudú vychádzať dva denné podcasty, teda ranný podcast Ráno Nahlas a večerný podcast Aktuality Nahlas – ale namiesto nich bude vo všetkých našich kanáloch jeden denný podcast.